VEKA A-klasse profielen

 

VEKA is een toonaangevende Duitse fabrikant van kunststof raam- en deurprofielen. Sinds 1969 staat VEKA bekend om zijn hoogwaardige producten die wereldwijd worden toegepast in zowel nieuwbouw- als renovatieprojecten. Met meer dan 50 jaar ervaring levert VEKA innovatieve oplossingen die voldoen aan de hoogste kwaliteits- en duurzaamheidseisen.

 
Wat is een Klasse A-profiel?


De kwaliteit van kunststof profielen wordt in Europa bepaald volgens de norm DIN EN 12608, die profielen indeelt in klassen A, B en C op basis van wanddikte. Klasse A-profielen hebben de dikste wanden, wat resulteert in superieure stabiliteit en duurzaamheid. 

Veka A-klasse wanddikte.jpg


VEKA produceert uitsluitend VEKA A-klasse profielen met een wanddikte van 3,0 mm op zichtbare vlakken en 2,7 mm in de sponningen. Dit betekent dat VEKA-profielen 10 tot 20% dikker zijn dan Klasse B-profielen, wat zorgt voor:

  • Hogere stabiliteit: minder doorbuiging en vervorming bij grote raamoppervlakken.
  • Betere isolatie: uitstekende thermische en akoestische isolatie.
  • Verhoogde veiligheid: moeilijker te forceren, wat bijdraagt aan inbraakpreventie.
  • Lange levensduur: bestand tegen weersinvloeden en UV-straling, met minimale onderhoudsbehoefte. 


VEKA-profielsysteem: diversiteit en prestaties

De topkwaliteit Softline 82 NL kunststof kozijnprofielen zijn speciaal ontwikkeld voor de Nederlandse markt en sluiten naadloos aan op de eisen van het Bouwbesluit. Softline 82 is een verdiept kozijnsysteem, waarbij u kunt kiezen tussen naar binnen en naar buiten draaiende ramen en deuren. In beide gevallen blijft de dieptewerking bestaan. Het verdiepte profiel is een belangrijk voordeel van kunststof kozijnen: het past uitstekend binnen de Nederlandse architectuur. Bovendien is Softline 82 juist door het verdiepte profiel uitermate geschikt als hoogwaardige en duurzame vervanging van bestaande kozijnen.

Daarnaast is er de keuze voor een HVL (Hout Verbinding Look), waarbij de verdiepte Softline 82 kozijnen profielen aan de buitenzijde dezelfde rechte verbinding hebben als houten kozijnen. Met deze 90° las zijn ze nagenoeg niet meer te onderscheiden van houten kozijnen.

Tevens kan er gekozen worden voor het vlakke profiel, de VEKA Softline 82AD serie. Deze vlakke serie werd vroeger veel gebruikt, tegenwoordig gebruiken we in Nederland meer het verdiepte profiel vanwege de fraaie esthetiek. Voor projectbouw wordt nogal eens gekozen voor het 82AD profiel. De keuze voor profiel is echter geheel aan u.